سئو داخلی

سئو داخلی (On Page SEO) یکی از فاکتور هایی در سئو است که همیشه نادیده گرفته می شود. در این مقاله آموزشی از فن سئو قصد داریم به برسی کامل سئو داخلی بپردازیم.

هر وب سایتی نیازمند یک ساختار صحیح سئو داخلی است. با داشتن این ساختار آن هم به طور استاندارد، وب سایت شما میتواند تا حد زیادی در کلمات مختلف پیشرفت کند و رتبه کسب کند آن هم بدون فعالیت خاصی. بدون رعایت قوانین On Page SEO در سایت، هر فعالیت دیگری که برای کسب رتبه انجام دهید بی فایده است و تنها وقت خود را طلف کرده اید!

سئو داخلی چیست؟

سئو داخلی (on page seo) فرایندی است که در آن به بهینه سازی وب سایت، محتوای وب سایت و کد های آن میپردازیم. اگر شما به خوبی وب سایت خود را بهینه کنید به راحتی میتوانید در موتور های جستجو رتبه های باورنکردنی را کسب کنید. این فرایند (که اغلب به عنوان سئو سایت گفته می شود) را می توان به دو بخش تقسیم کرد که در صورت بهینه سازی ، می تواند بر عملکرد وب سایت شما تأثیر  مثبتی بگذارد:

  • تجربه کاربری (User experience) : طراحی زیبای سایت برای ارتباط هرچه بیشتر با مخاطب.
  • بهینه سازی کد (Code optimization) : اطمینان از اینکه کد HTML و سایر عناصر سایت شما به راحتی توسط خزنده های موتور جستجو قابل خزیدن هستند.

انجام این فرایند به موتور جستجو و کاربران آن اجازه میدهد که تصمیم بگیرند آیا این محتوا ارزشمند، مرتبط و مناسب برای رتبه های برتر گوگل می باشد یا خیر.

با انجام دادن تکنیک های سئو داخلی بر روی سایت خود:

  1. سرعت رتبه گیری صفحات خود را افزایش می دهید.
  2. کاربران هدفمند زیادی را به سایت خود بازمیگردانید.

اهمیت سئو داخلی

on page seo اهمیت فراوانی دارد چرا که به کمک آن موتور جستجو میتواند کارهای خود را بسیار سریع تر و با کیفیت تر انجام دهد. برای ارتباط دادن صحیح و سریع کلمات سرچ شده توسط کاربر و محتوا های موجود در وب سایت ها ، نیاز به رعایت نکات on page در سایت ها می باشد که موتور های جستجو مانند گوگل آن ها را اجبار کرده اند و اگر قرار است رتبه های خوبی در گوگل دریافت کنید، مجبور به رعایت این موارد در سایت خود هستید. در واقع خزنده ها وب سایت شمارا کراول کرده و بدنبال محتوایی هستند که با ارزش باشد.

شما کنترل کاملی بر روی محتوای وب سایت خود دارید، پس نگران نباشید؛ از لینک های داخلی گرفته تا کدنویسی سایت و محتوای آن قابل ویرایش و اصلاح می باشند و ابزار های زیادی در این مسیر به کمک شما خواهند آمد. رسیدگی به وضعیت on page seo در سایت جزو اولین وظایف برای هر سئوکار به شمار می رود که باید قبل از مراحل سئو خارجی مانند لینک سازی انجام دهد. برای مثال من هیچگاه پست هایی با کد های نامرتبط و اضافی را در سایت خود منتشر نمیکنم. منظور من از این کد ها موارد زیر است:

  • span
  •  

اینها می توانند محتوای شما را به هم بریزند و خزیدن آن را سخت کند و محتوای شمارا از نظر موتور جستجو بی ارزش میکنند.

On Page SEO چگونه به افزایش رتبه سایت شما کمک میکند؟

 

امتیاز:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا