مقالات دیجیتال مارکتینگ

نکات مهم در یک پیج اینستاگرام

نکات مهم در یک پیج اینستاگرام حرفه ای اولین مرحله برای شروع هر کسب و کار اینستاگرامی است. یک قدم قبل از اینکه شما بیاموزید چگونه میتوانید در اینستاگرام تولید محتوا داشته باشید باید یادبگیرید چگونه یک ظاهر حرفه ای به صفحه خود بدهید چرا که یکی از مهم ترین نکته های کسب درآمد از اینستاگرام همین ظاهر صفحه ما هست که باعث جذب مخاطب میشود.

در مقاله ی کسب درآمد از اینستاگرام برای شما توضیح دادیم که برای کسب درآمد از صفحه اینستاگرام خود شما باید از چه روش هایی استفاده کنید در این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد که چگونه میتوانید با ظاهر سازی قوی صفحه اینستاگرام خود بازدید صفحه خود را بالا برده و مخاطب های زیادی را جذب کنید.

صفحه خود را به بیزینس تغییر دهید (Switch to Business Profile)

پروفایل اینستاگرام
پروفایل اینستاگرام

اولین نکته داشتن یک پیج حرفه یا در اینستاگرام ، تغییر آن به یک صفحه برای کسب و کار شما است. می توانید با استفاده از تنظیمات اینستاگرام در قسمت ویرایش پروفایل صفحه خود را به یک پیج بیزینسی در اینستاگرام تبدیل کنید. در تویر بالا همانطور که علامت گذاری شده است ما پیج اینستاگرام فن سئو را به نوع آموزشی (Education) تغییر داده ایم. همچنین میتوانید صفحه خود را به فیسبوک نیز متصل کنید تا محتوای شما در آنجا هم نمایش داده شود که به شخصه پیشنهاد میکنم این کار را حتما انجام دهید؛ میتوانید در اینجا یادبگیرید که چگونه صفحه خود را به یک صفحه مخصوص کسب و کار تغییر دهید.

انتخاب دسته بندی کسب و کارتان

موقع تغییر پیج خود به یک بیزنس پیج توجه تاشته باشید که در قسمت دسته بندی دسته درست و مناسبی را انتخاب کنید. برای مثال اگر فروش غذا دارید خود را بازیگر مشخص نکنید یا اگر بازیگر هستید خود را یک بیزنس من معرفی نکنید.

نام کاربری مناسب برای پیج اینستاگرام (UserName)

اولین نکته برای انتخاب یک نام کاربری این است که شناخته شده و قابل جستوجو باشد برای مثال ما faneseo@ را انتخاب کرده ایم که همان نام خودمان است و اگر کسی در اینستاگرام دنبال ما گشت به راحتی آن را پیدا خواهد کرد. نام کاربری شما باید ساده باشد و فقط از حروف داخل آن استفاده کنید و از استقاده از اعداد و Symbol ها بپرهیزید زیرا هیچکس برای جستوجوی نام کاربری برای مثال بجای کلمه faneseo از کلمه f@neseo2 استفاده نمیکند و پیدا کردن نام کاربری را هم سخت میکند. همچنین توجه داشته باشید که شما در هر زمان دیگری نیز میتوانید نام کاربری خود را در پیج اینستاگرام تغییر دهید.

پیشنهادی  شرکت های دیجیتال مارکتینگ در اصفهان

انتخاب عکس پروفایل برای اینستاگرام (Instagram Profile)

عکس پروفایل برای اینستاگرام
عکس پروفایل برای اینستاگرام

اگر میخواهید مخاطبانتان شما را راحت پیدا کنند باید یک تصویر از برند خودتان در ذهن آنها بسازید و انتخاب لوگو یکی از بهترین روش ها برای اینکار است. اگر مخاطبانتان برند شما را با یک شخص خاصی میشناسند برای مثال خود شما, تصویر خودتان را در تصویر پروفایل قرار بدهید. توجه داشته باشید که لوگوی شما باید ساده باشد یعنی از نوشتن مطالب غیر ضروری داخل آن خودداری کنید لوگوی شما میتواند نام برند شما با فونت همیشگی شما باشد.

اگر از تصویر شخص استفاده میکنید حتما چهره ی او مشخص باشد و از تصاویری با فاصله ی زیاد از صورت شخص استفاده نکنید.تلاش کنید سایز تصویرتان زیر 200 در 200 پیکسل باشد و حتما دقت کنید تصویری مات ، غیر شفاف یا بد انتخاب نکنید.

اهمیت بیوگرافی در صفحه اینستاگرام (Instagram Bio)

اولین قسمتی که هر فرد در مواجه شدن با صفحه اینستاگرام شما می بینید ، قسمت بایو اینستاگرام (Bio) است. در این قسمت هرآنچه در هنر نوشتن دارید را بکار بگیرید تا مخاطبان جذب شما شوند. سعی کنید تمام آنچه قرار است در پیج خود ارائه دهید را به کاربر در چند جمله بگویید تا کاربر متوجه هدف شما بشود. در ادامه باید گفت که تنها نوشتن متون خالی در بایو پیج اینستاگرام کارساز نخواهد بود و شما باید از ایموجی ها نیز استفاده کنید.

با کاربران خود صادق باشید! مثلا اگر قرار است فقط تبلیغات محصول خود را انجام دهید در بیو اینستاگرام خود ننویسید آموزش دیجیتال مارکتینگ در اصفهان و یا بازاریابی اینترنتی در اصفهان. همچنین از جملات کوتاه و خلاصه شده استفاده کنید تا کاربر بتواند سریع آن هارا بخواند.

شما حداکثر 150 کلمه برای نوشتن بیوگرافی خود دارید. از این تعداد برای شناساندن خود به مخاطبانتان استفاد کنید و به آن ها بفهمانید که چرا باید شمارا دنبال کنند. از مزیت هایی مثل قرار دادن شکلک، شکستن خطوط و رفتن به خط بعد نیز برای افزایش تاکید یا جلب توجه بیشتر به بیوگرافی اینستاگرام خود استفاده کنید.

آدرس محل کار خودتان را وارد کنید

اگر شما در جایی مشغول به کار هستید که مشتریان فیزیکی را نیز پذیرش میکنید حتما آدرس آنجا را در پیج خود قرار بدهید. این آدرس میتواند آدرس یک فروشگاه آدرس مطب یک پزشک و یا آدرس محل کار شما باشد. یک آدرس به بازدید کنندگان و فالورهایتان بدهید چون احتمالا به آنجا مراجعه خواهند کرد. همچنین با افزودن آدرس خود در صفحه اینستاگرامتان ، آن آدرس در قسمت لوکیشن ها برای پست های جدید نیز در دسترس قرار میگیرد

پیشنهادی  سئو در اینستاگرام

هایلایت استوری در اینستاگرام (Highlight story)

هایلایت اینستاگرام
هایلایت اینستاگرام

هایلایت استوری یکی از قابلیت های به نسبت جدید اینستاگرام است. هایلایت استوری ویترین پیج شماست به این معنا که شما هرچیزی را که میخواهید مخاطبان شما به آن توجه بیشتری بکنند را در آنجا قرار میدهید. شما میتوانید جشنواره ها, محصولات پر طرفدار, دسته بندی خدمات, دسته بندی گروه ها یا مثلا یک هایلایت با عنوان کدهای تخفیف بسازید و همه ی کدهای تخفیف خود را که به صورت story در اینستاگرام منتشر کرده اید را در این قسمت نیز ذخیره کنید. برای ذخیره ی استوری در این قسمت کافیست پس از ارسال استوری خود در اینستاگرام،روی آن کلیک کنید و در قسمت پایین سمت راست روی highlight زده و در یکی از هایلایت های خود ذخیره اش کنید.

استفاده از هشتگ ها در اینستاگرام (Hashtags)

استفاده از هشتگ ها در اینستاگرام یکی از راه های وصل شدن به زنجیره ای خارج از مرض فالوورهایتان است. زمانی که شما در پست هایتان از هشتگ ها استفاده کنید ، این امکان را به اینستارام میدهید که پست شمارا به تعداد بیشتری از افراد نشان دهد. در ابتدا وقت بگذارید و هشتگ های مناسب کسب و کار خود را پیدا کنید. برای مثال هشتگ های مناسب برای ما شامل: آموزش سئو ، آموزش دیجیتال مارکتینگ و آموزش کسب و کار های اینترنتی است. شما هم میتوانید با سرچی کوتاه در اینستاگرام هشتگ های مناسب خودتا را پیدا کنید اما نکته مهم این است که هشتگ هایی که انتخاب میکنید باید دارای مخاطبان زیادی باشند تا شما بیشتر و بیشتر دیده شوید.

در استفاده از هشتگ ها زیاده روی نکنید. شما هم قطعا به پست هایی برخورد کرده اید که کوهی از هشتگ در کپشن آن ها نوشته شده است. با توجه به الگوریتم های اینستاگرام استفاده زیاد از هشتگ ها در زیر پست ها یک نوع اسپم (حرکت غیر مجاز) به حساب می آید. پیشنهاد می شود در هر پستی که منتشر میکنید در پیج اینستاگرام خودتان از 5 ال 9 هشتگ پر مخاطب استفاده کنید.

به پشت صحنه بروید !

شما باید ریسک کنید و از منطقه امن خود خارج شوید. مردم عاشق این هستند که به پشت صحه بروند؛ حالا چه پشت صحنه یک کنسرت، یک تئاتر یا مدیریت یک پیج اینستاگرام. شما باید در این مرحله خلاقیت به خرج دهید و کاری کنید تا مخاطبان پیج شما شخصیت شما را بشناسند. به آنها اجازه دهید ببینند پشت نقاب ادمین این پیج چه کسی وجود دارد. این کار باعث میشود آنها با شما یک نوع همزادپنداری داشته باشند و بفهمند که شما هم یکی از آنها هستید. از این روش به شما علاقه مند شده و شمارا بیشتر از پیش دنبال می کنند و همینطور اعتماد بیشتری نیز به شما پیدا خواهند کرد.

یک پیج اینستاگرام خاص باشید

تمامی ما از کوچک گرفته تا بزرگ ارتبط با افراد خاص را بسیار دوست داریم و این یک خاصیت طبیعی در فطرت هر انسان است. حال اگر میخواهید سریعا به یک برند قدرتمند تبدیل شوید، باید با دیگر رقبا فرق داشته باشید و کار های تکراری انجام ندهید؛ برای مثال در اینستاگرام پر از صفحاتی است که هروز پست های انگیزشی تولید میکنند و محتوای همه یکسان است. اما اگر شما یک استراتژی برای تولید محتوا در اینستاگرام داشته باشید میتوانید مطالبی متفاوت تولید کنید.

پیشنهادی  کسب درآمد از اینستاگرام

پیشنهاد میکنم خودتان به روی صحنه بیایید تا کاربران بتوانند با شما ارتباط بهتری برقرار کنند و شمارا با چشم ببینند. برای مثال از خود فیلم بگیریدو آن را با استفاده از نرم افزار InShot ادیت کنید و پست کنید؛ آن وقت بازخورد عالی مخاطبان را خواهید دید.

پیشنهادی: دوره تولید محتوا برای اینستاگرام با پلیکیشن InShot

پیج شخصی و پیج کاری خود را باهم ترکیب کنید

پروفایل اینستاگرام
پروفایل اینستاگرام

هنوز هم خیلی از مدیران کسب و کار ها از دو پیج استفاده میکنند پیج شخصی خود و پیج کاری. با این حال از بازخورد ها معلوم است که پیج های بزرگ کاری همیشه یک چیز کم دارند و آن شخصیت صاحب پیج است. بجای اینکه بخواهید این دو را از هم جدا کنید سعی کنیم آن ها را باهم یکی کنیم. به طور خلاصه پیج اینستاگرام شما باید شخصیت خودتان را نشان بدهد به شکلی مخاطبانتان بدانند که شما دارید یک کسب و کار را اداره میکنید و به تخصصتان ایمان دارید.

استفاده از call to action در اینستاگرام

cta

با استفاده از Call to action یا به صوت مخفف CTA از مخاطبان خود بخواهید کاری را انجام دهند. از این تکنیک باید برای تحریک کاربرانتان جهت کلیک روی تنها لینکی که اینستاگرام امکان قرار دادن آن در پروفایلتان را میدهد استفاده کنید. توجه داشته باشید که لینک شما باید مربوط به توضیحات بیو اینستاگرام شما باشد؛ یعنی اگر نوشته اید برای دانلود رایگان روی لینک کلیک کنید، حتما لینک به یک صفحه که در آن لینک دانلود رایگان وجود دارد برود و وارد صفحه ی دیگری نشود که کاربر ناراحت شود. اگر سایت یا صفحه ی اینترنتی ندارید میتوانید آن قسمت را خالی بگذارید و یا آدرس کانال تلگرامی خود را در آن قرار دهید.

ممکن است لینکی که شما میخواهید در آن قسمت قرار دهید طولانی باشد و ظاهر پیج اینستاگرام شما را به هم بزند. برای رفع این مشکل میتوانید از سرویس های کوتاه کننده لینک مانند bit.ly استفاده کنید. نکته ی دیگری که درباره ی لینک پروفایل شما در اینستاگرام مهم است این است که این لینک باید به صفحه ای انتقال یابد که با موبایل قابل استفاده و به اصطلاح mobile friendly باشد.

شما دیگر از چه روش هایی استفاده میکنید؟ آیا مطلب برایتان مفید بود؟

امتیاز:

امیر محمد خجسته

علوم رایانه هیچگاه شخصی را تبدیل به یک برنامه نویس خوب نمی‌کنند همانطور که مطالعه در مورد رنگ‌ها و قلم‌ها شما را تبدیل به یک نقاش خوب نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا