مقالات دیجیتال مارکتینگ

سئو در اینستاگرام

سئو در اینستاگرام، یا همان بهینه سازی اینستاگرام یکی از مسائلی است که امروزه بسیار بحث آن داغ شده است و نظر های مختلفی بر سر آن وجود دارد. در این مقاله از آکادمی فن سئو قصد دارم به برسی راه های سئو اینستاگرام بپردازم.

اینستاگرام هم مگه سئو داره؟

من معتقدم که هر چیزی را که بتوانیم کنترل کنیم را، می توان بهینه کرد. اینستاگرام هم از این ماجرا دور نیست و ما می توانیم در آن هم بهینه عمل کنیم. قسمت هایی مانند کپشن اینستاگرام، بیو اینستاگرام، لوکیشن اینستاگرام و alt تصاویر و هرقسمت دیگری که بتوان آن را ویرایش کرد را می توان در اینستاگرام بهینه کرد.

10 نکته در بهینه سازی اینستاگرام

1#) نام (Name) مناسب با برند شما

یکی از مسائلی که بعضا در اینستاگرام به آن توجه نمی شود، بهینه بودن نام پیج است. دقت کنید که منطور از نام، نام کاربری (Username) نیست! منظور از نام، قسمت اسم پیج (Name) است. اسم پیج در بهترین حالت می تواند نام برند شما باشد و در کنار آن کلمه مورد نظر در حوزه فعالیتی شما. برای مثال ما در پیج آکادمی فن سئو نام را به این صورت انتخاب کرده ایم.

یکی از مواردی که اهمیت انتخاب صحیح نام پیج را برای ما مشخص می کند، ایندکس شدن آن در گوگل است. درواقع نامی که شما برای پیج اینستاگرام خود انتخاب می کنید همان نامی است که در گوگل به کاربران نمایش داده می شود. به نمونه زیر توجه کنید:

پیشنهادی  نکات مهم در یک پیج اینستاگرام

در بهترین حالت شما سئو در اینستاگرام، می توانید برای انتخاب نام از ساختار {نام برند یا نام شخص | خدمات} استفاده کنید. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ما برای آکادمی فن سئو از ساختار {آکادمی فن سئو | آموزش سئو} استفاده کرده ایم.

2#) توضیحات بایو مناسب اینستاگرام (Bio)

شاید می توان گفت یکی از اصلی ترین قسمت ها در یک پیج اینستاگرام توضیحات بیوگرافی یا همان بیو اینستاگرام است. متخصصان می گویند متن شما تنها 3 ثانیه فرصت دارد که شخص بیننده را ترقیب به فالو کردن شما کند. پس ببینید چه فرصت حساس و مهمی است و آن را دست کم نگیرید.

پیشنهادی: کسب درآمد از اینستاگرام (از رویا تا واقعیت!)

نکته که اهمیت بیو اینستاگرام را بالا می برد، ایندکس شدن آن در نتایج جستجوی گوگل است. درواقع بیو اینستاگرام حکم همان لینک شمارا دارد.

تلفظ صحیح Bio به فارسی = بایو

تلفظ جا افتاده بین مردم ایران = بیو

شما از این پس خواهید گفت = بایو

به عکس زیر توجه کنید:

در تصویر بالا همانطور که مشاهده می کنید بایو اینستاگرامی که ما برای آکادمی فن سئو انتخاب کرده ایم به صورت متادسکریپشن در زیر لینک پیج اینستاگرام فن سئو قرار گرفته است. به همین علت که نوشتن یک بایو مناسب برای ما اهمیت ویژه ای دارد. سعی کنید در بایو، از کلمات کلیدی خود استفاده کنید. برای مثال ما در پیج آکادمی فن سئو، از عباراتی همچون «آموزش سئو» استفاده کرده ایم. یکی دیگر از نکات مهم در بایو اینستاگرام استفاده از هشتگ های فوق مهم می باشد. برای مثال ما از هشتگ های آموزش سئو و فن سئو استفاده کرده ایم.

پیشنهادی  کسب درآمد از اینستاگرام

امتیاز:

امیر محمد خجسته

علوم رایانه هیچگاه شخصی را تبدیل به یک برنامه نویس خوب نمی‌کنند همانطور که مطالعه در مورد رنگ‌ها و قلم‌ها شما را تبدیل به یک نقاش خوب نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا