آموزش پایتون

پایتون و هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) یکی از شاخه های جدید علوم رایانه است که به تازگی توجه افراد زیادی را به سمت خود جذب کرده است. اگر خیلی ساده بگوییم درواقع هوش مصنوعی علمی است که به کمک آن دستگاه ها و ماشین های هوشمندی ساخته می شود که این دستگاه های هوشمند توانایی آن را دارند که مانند انسان فکر کنند و کارهارا با محساباتی دقیق انجام دهند. درواقع سعی میشود کمک دستی برای انسان ها باشد.

در این مقاله از آکادمی فن سپو قصد داریم تا هوش مصنوعی و ارتباط آم با پایتون را برسی کنیم. پس اگر علاقمند به یادگیری AI و یا نحوه کار آن با پایتون هستید تا انتهای این مطلب همراه من باشید.

مقاله پیشنهادی : پایتون چیست؟

 

AI یا همان هوش مصنوعی

اگر کمی در زندگی هوشمند دقت کرده باشید دیگر بسیاری از کار ها توسط ماشین ها و دستگاه های هوشمند انجام می شود و روز به روز زندگی برای ما انسان ها ساده تر و آسان تر میشود. حجم بسیاری از این هوشمندسازی دستگاه ها و خدماتی که از آنها میگیریم را مدیون علم هوش مصنوعی می باشیم.

تا کنون دقت کرده اید که اگر دستگاه ها به کمک ما انسان ها نمی آمدن چقدر زندگی سخت و کسل کننده بود؟ مثلا همان ماشین لباس شویی اگر انسان به آن برنامه نمی داد از کجا میدانست که بعد از نیم ساعت باید خاموش شود ؟ تمام این ها توسط حوزه علم هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ کنترل و برنامه نویسی شده اند و شما به راحتی با فشردن یک دکمه لیاس هایتان را نیم ساعت بعد شسته شده از داخل ماشین لباس شویی برمیدارید.

پیشنهادی  آموزش کتابخانه Numpy در پایتون - جلسه ۴

 

امتیاز:

امیر محمد خجسته

علوم رایانه هیچگاه شخصی را تبدیل به یک برنامه نویس خوب نمی‌کنند همانطور که مطالعه در مورد رنگ‌ها و قلم‌ها شما را تبدیل به یک نقاش خوب نمی‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا